Wspaniała historia o młodzieńczej miłości

Książka “Dom nad jeziorem” to kolejna bardzo dobra powieść autorstwa brytyjskiej powieściopisarki. Opowiada ona historię miłości dwojga ludzi: Jennifer oraz Jima. Początkowo akcja powieści rozgrywa się w Savannah w stanie Georgia w 1994 roku, gdzie główni bohaterowie się poznają. Jim spędza tam ostatnie wakacje przed wyjazdem na studia, Jennifer jest córką właściciela sąsiedniej posiadłości. Można się spodziewać, że oboje zapałają do siebie gorącym młodzieńczym uczuciem. Snują wspólne plany na przyszłość. Jednak romantyczne chwile nie trwają długo, ich plany szybko się rozpadają a para musi się rozstać.

Wspaniała historia o młodzieńczej miłości

Wydarzenia powieści rozgrywają się na przestrzeni kilkunastu lat. Na kolejnych kartach książki przenosimy się do roku 2008, gdzie widzimy Jima jako młodego mężczyznę, odnoszącego sukcesy w branży hotelarskiej. Posiada on świetną pracę, pieniądze, może wydawać się że ma idealne życie. Przez cały ten czas nie miał kontaktu z Jennifer, choć zdarzały się momenty że sentymentalnie wracał wspomnieniami do tamtych chwil. Jego życie zmienia się w momencie polecenia szefa: Jim ma wykupić dom nad jeziorem który kiedyś zamieszkiwała rodzina Jennifer.

Jak można przypuszczać, wakacyjna miłość zaważyła na dalszych losach tych dwojga młodych ludzi. Gdy Jim znowu spotyka Jennifer uświadamia sobie, że pomimo upływu tylu lat, nadal darzy ją uczuciem. Mimo tego, że w życiu obojga wiele się zmieniło, próbują na nowo obudzić dawniej łączące ich uczucie. Czy ich miłość ma szansę przetrwać?

Dom nad jeziorem – klimatyczna powieść która zapada głęboko w pamięć

Pozycja “Dom nad jeziorem” Perry Tasmina to książka, która da czytelnikowi miłe odprężenie po ciężkim tygodniu. Mieści ona w sobie wszystko czego oczekujemy od tego typu powieści – bogatą galerię postaci, różnorodność wątków i wydarzeń rozwijających się na przestrzeni kilkunastu lat. Bez problemu możemy wczuć się w myśli i uczucia głównych bohaterów, ich myśli i uczucia są wręcz namacalne. Dogłębnie możemy poznać wszystkie troski, dylematy oraz nadzieje jakie pojawiają się w głowach głównych bohaterów powieści.

Autorce udało się złapać istotę uczucia dwojga młodych ludzi oraz ukazać jego siłę i piękno. Historia Jennifer i Jima pokazuje odbiorcy, że najlepsze jest dopiero przed nami oraz to, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać każdą próbę czasu.

Pozycja “Dom nad jeziorem” to jedna z kilku fantastycznych powieści brytyjskiej pisarki. Tasmina Perry to także autorka takich książek jak: „Oświadczyny”, „Pocałunek na pożegnanie” oraz jeszcze nie przetłumaczonych na język polski: Perfect Strangers, Original Sin, Kiss Heaven Goodbye.